facebook twitter google plus youtube
امروز تماس بگیرید:
امروز تماس بگیرید:


Adonis Drug Co

مراجعه حضوری:
مراجعه حضوری:
شنبه تا 4 شنبه 8 تا 16
سالیسیلیک اسید
سالیسیلیک اسید (به انگلیسی: Salicylic acid) یکی از اسیدهای آلی است که دارای مصارف دارویی نیز می‌باشد.اسید سالیسیلیک نوعی بتاهیدروکسی اسید ( BHA با فرمول C6 H4OH) است . در این فرمول ، گروه OH در مجاورت گروه کربوکسیل قرار می گیرند . این اسید آلی بلور مانند ، بی رنگ بوده و به طور گسترده ای در سنتز مواد آلی و فعالیت های ویژه نظیر هورمون گیاهی به کار گرفته می شوند و غالبا از متابولیسم Salicin ( سالیسین ) استخراج می شوند .

علی رغم وجود یک ترکیب که به لحاظ شیمیایی مشابه عناصر فعال آسپرین است کاملا شبیه این عنصر عمل نمی کنند ( استیل سالیسیلیک اسید ) . در مجموع اسید سالیسیلیک بهترین گزینه شناخته شده در درمان آکنه ها است اما حالت محلول آن در آب چندان مطلوب نیست . ( 25 Ml h 100 / g 2/0 در دمای 20 درجه ی سانتی گراد )
سالیسیلات ها ( هورمون گیاهی ) :
گروهی از ترکیبات هستند که فعالیت آن ها بیشتر شبیه به اسید سالیسیلیک ( ارتوهیدروکسی بتروئیک اسید ) می باشد . اسید سالیسیلیک ( SA ) یک هورمون گیاهی فتولیک است که در گیاهان یافت می شوند و در رشد و نمو گیاه ، فتوسنتز ، تعرق ، جذب یون و انتقال مواد نقش به سزایی را ایفا می نماید . علاوه بر این SA منجر به بروز تغییراتی خاص در آناتومی برگ و ساختار کلروپلاست می گردد . SA سیگنال های درونی منحصر به فردی را دربر دارند و در برابر عوامل بیماری زا ( پاتوژن ها ) به حمایت از گیاه می پردازند . از این رو می توان گفت که با تولید پروتئین های خاص در برابر عوامل بیماری زا به مقاومت می پردازند .
این اسید کاملا فراگیر و یستمیک بوده و با حمله به عوامل بیماری زا مقاومت سایر قسمت ها را تضمین می کند . سیگنال های موجود توسط اسید سالیسیلیک منتقل می گردند و سپس به یک استر فرار یعنی متیل سالیسیلات تبدیل می شوند .
اسید سالیسیلیک در سراسر سلسله ی گیاهی به طور وسیعی شناخته شده است زیرا از زمان های گذشته در بیشتر از 34 گونه گیاهی یافت شده است .
اسید سالیسیلیک در برگ ها و دستگاه زایشی گیاهان شناخته شده است و بیشترین مقدار آن در گل آذین گیاهان گرمسیری یافت می شود که به وسیله پاتوژن ها نکروز کننده آلوده گشته اند .

لیست کامل مواد اولیه صنایع آرایشی بهداشتی

 

سالیسیلیک اسید
سالیسیلیک اسید


سالیسیلیک اسید
سالیسیلیک اسید

ساعت کاری ما
شنبه تا 4 شنبه 8 تا 16
zkadkhoda@yahoo.com
021-86018078
021-86015861

Whats App:09124644316
آمار بازديد سايت
بازديد صفحات : 12029
بازديد امروز : 844
كل بازديدها : 1204658
افراد آنلاين : 42